اداره فضای مجازی چین اعلام كرد:

قانون گذاری چین در مورد انتقال داده به خارج از این کشور

قانون گذاری چین در مورد انتقال داده به خارج از این کشور اداره فضای مجازی چین امروز پیش نویس قانونی را منتشر نمود که به سبب آن شرکت هایی که داده های بیش از یک میلیون کاربر را جمع آوری کرده و به خارج می فرستند باید از آن تبعیت کنند.به گزارش کارا پیام به نقل از رویترز، بر طبق این قانون شرکت های مورد اشاره که باید داده های کاربرانشان را برای موسساتی در خارج از چین ارسال نمایند موظف می باشند گزارشی را دراین زمینه جهت بررسی های امنیتی به رگولاتوری چین تسلیم کنند.
چین در سالهای اخیر به سبب نگرانی های در رابطه با امنیت ملی حساسیت زیادی در حوزه نحوه مدیریت داده های کاربران چینی به خرج داده و تلاش می کند تا حد امکان از این کار پیشگیری کند. همین طور این کشور شرکت های فناوری را مجبور به نصب سرور در داخل خاک چین برای ذخیره سازی داده های کاربران کرده است.
رگولاتوری چین روز گذشته نیز اعلام نموده بود باید از قدرت اینترنت در جهت تسهیل ارتباطات بهره برد و با کمک آن نظریه های نوآورانه حزب کمونیست این کشور را به مردم عادی منتقل کرد.
در همین راستا باید الگوهای خوب ترویج شوند و همین طور کاربران جوان اینترنت طوری راهنمایی شوند تا عادت های خوب فضای سایبری داشته باشند و از رفتارهای بد مانند قلدری سایبری دوری کنند. در همین راستا شرکت های فناوری نیز باید شیوه های قانونمند سازی خودرا ارتقا دهند.

1400/08/08
10:00:02
5.0 / 5
247
تگهای خبر: اینترنت , سایبر , سرور , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان