روند عرضه ویندوز ۱۱ مایکروسافت سرعت گرفت

روند عرضه ویندوز ۱۱ مایکروسافت سرعت گرفت به گزارش کارا پیام مایکروسافت اعلام نمود به روند عرضه ویندوز ۱۱ سرعت می دهد و این سیستم عامل را به شکل گسترده تر قابل دسترس می کند.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، کاربرانی که سیستمشان با نسخه ۲۰۰۴ به بعد ویندوز ۱۰ کار می کند و به تازگی بروزرسانی خدمات را که مایکروسافت در ۱۴ ماه سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر کرد، نصب کرده اند می توانند حالا مستقیما به ویندوز ۱۱ ارتقاء پیدا کنند.

برای کاربرانی هم که قصد دارند فعلاً برای مدتی همچنان از ویندوز ۱۰ استفاده کنند، مایکروسافت اعلام نموده عرضه بروزرسانی نوامبر ۲۰۲۱ برای این سیستم عامل را شروع کرده است. مایکروسافت ویندوز ۱۰ را در سال ۲۰۱۵ عرضه نمود که طولانی ترین زمان حضور یک نسخه ویندوز در بازار قبل از عرضه یک نسخه جدید به حساب می آید.

ویندوز ۱۰ محبوب ترین سیستم عامل کامپیوتر شخصی در جهان بوده و ۱.۳ میلیارد دستگاه فعال ماهانه از این نرم افزار استفاده می نمایند. مایکروسافت تا سال ۲۰۲۵ به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ادامه می دهد و اعلام نموده اگر کامپیوتر شخصی کاربران نمی تواند ویندوز ۱۱ را اجرا نماید و آنها نمی خواهند کامپیوتر جدیدی خریداری کنند، می توانند همچنان از ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

مایکروسافت مانند گذشته نصب ویندوز ۱۱ را در دستگاهی که الزامات سخت افزاری برای اجرای این سیستم عامل ندارد، سفارش نمی کند اما کاربران می توانند چنین ارتقایی را انجام دهند. با این وجود باید به خاطر داشته باشند امکان دارد نتوانند بروزرسانی ها را در کامپیوتری دریافت نمایند که پردازنده آن پشتیبانی نمی گردد.

بر اساس گزارش انگجت، هنگامی که مایکروسافت ویندوز ۱۱ را در چهارم ماه اکتبر عرضه نمود، اعلام نمود ارتقاء به این نرم افزار برای همه دستگاههای واجد ارتقاء تا اواسط سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. در کامپیوتر های شخصی ویندوز ۱۰ که خصوصیات سخت افزاری ضروری برای اجرای ویندوز ۱۱ را دارند، قابلیت "ویندوز آپدیت" به کاربر درباره قابل دسترس بودن این ارتقاء اطلاع می دهد. کاربران همینطور می توانند به بخش تنظیمات، سیستم و سپس "ویندوز آپدیت" مراجعه نموده و قابل دسترس بودن ارتقا به ویندوز ۱۱ برای دستگاهشان را چک کنند.

منبع:

1400/08/28
13:59:34
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان