از دی ماه؛

رویدادهای استارت آپی اینوتکس 2022 شروع می شود

رویدادهای استارت آپی اینوتکس 2022 شروع می شود رویدادهای استارت آپی اینوتکس ۲۰۲۲ از دیماه در استانهای فارس، قم، زنجان، کرمانشاه، سمنان و تهران شروع می شود و تا فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.به گزارش کارا پیام به نقل از پارک فناوری پردیس، سجاد عباسی فشمی، دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ اظهار داشت: پنجمین دوره رقابت های استارت اپی اینوتکس «اینوتکس پیچ»، با مشارکت فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری کشور، از ۳۰ دیماه شروع می شود و تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ در استانهای فارس، قم، زنجان، کرمانشاه، سمنان و تهران ادامه دارد.
وی افزود: اینوتکس پیچ، بزرگترین رویداد ملی رقابت استارت اپی با حضور تیم های خلاق و نوآور از شهرها و استانهای مختلف کشور است که با هدف کشف استعدادها و پشتیبانی از ایده های آنان برای کمک به رشد و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و نوآوری در کشور انجام می شود.
عباسی فشمی درباره رویداد «سیکاپ» هم اظهار داشت: فستیوال سیکاپ یک رویداد علمی-سرگرمی است که هر ساله با هدف پرورش تفکر خلاق در دانش آموزان و ارتقای مهارت ها و استعدادهای آنها بوسیله ایجاد موقعیت های واقعی و چالش برانگیز در قالب بازی های آموزشی برای آنان، طراحی و انجام می شود.
ایجاد توازن مناسب بین استانهای کمتر برخوردار و توسعه یافته در «اینوتکس پیچ»
ایمان محمدعلی، مسئول برگزاری رویداد «اینوتکس پیچ» اظهار داشت: هر سال شهرهای جدیدی تحت پوشش این طرح قرار می گیرند و در انتخاب شهرها تلاش داریم تا توازن مناسبی بین استانهای کمتر برخوردار و توسعه یافته ایجاد شود.
وی اضافه کرد: در این رقابت ها استارت آپهای برتر هر شهر به انتخاب داوران محلی انتخاب شده و در ادامه از استارت آپهای برگزیده هر شهر، بمنظور حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ و هم شرکت در رقابت های نیمه نهایی و نهایی در مقابل سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت می شوند.
محمدعلی افزود: در این مرحله، استارت اپ ها ضمن بهره مندی از فرصت حضور در دوره ی پیش-شتابدهی مخصوص اینوتکس، امکان بهره مندی از خدمات ویژه از قبیل فضای کار اشتراکی رایگان، خدمات مربوط به سیستم های پرداخت آنلاین و... را بمنظور توسعه کسب وکار و آمادگی بیشتر جهت شرکت در رقابت های نهایی را خواهند داشت.
وی اشاره کرد: برگزیدگان نهایی این رقابت ها ضمن بهره مندی از جوایز نقدی، امکان استفاده از تسهیلات اعتباری و وام های ویژه ای که برای توسعه کسب وکار خویش را خواهند داشت.
مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ اظهار داشت: در ادوار گذشته رقابت های استارت اپی اینوتکس پیچ، بیشتر از ۷۰۰ تیم و استارت آپمشارکت کرده و ایده ها و طرح های نوآورانه خویش را به بالای ۲۰۰ سرمایه گذار داخلی و خارجی عرضه کرده اند.
محمد علی اضافه کرد: در سال قبل و در چهارمین دوره این رقابت ها، ۲۱۰ استارت آپ از استانهای مختلف کشور ثبت نام کردند و در نهایت تیم های برگزیده ضمن بهره مندی از جوایز نقدی ۳ میلیاردریالی بهره مند شدند.
رویداد دانش آموزی «سیکاپ»، همزمان با اینوتکس ۲۰۲۲ برگزار می شود
یاسر قرایی، دبیر چهارمین دوره رویداد سیکاپ اظهار داشت: در این رویداد با طراحی بخش های مختلف به دنبال استعدادیابی کودکان و نوجوانان به جای حالت تستی و چهارگزینه ای، به صورت عملی و در ابعاد مختلف جسمی-حرکتی، شناختی-فکری، روحی-روانی، هیجانی-عاطفی، ارتباطی-اجتماعی هستیم. هدف ما این است تا والدین دانش آموزان با حضور در این رویداد، استعدادهای فرزند خویش را بیشتر شناخته و مسیر خوبی را برای آینده آنان طراحی نمایند.
قرایی اظهار داشت: چهارمین دوره رویداد دانش آموزی «سیکاپ» این دفعه همزمان با یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) و با هدف توسعه کمی و کیفی آن در ابعاد بین المللی انجام می شود.


منبع:

1400/09/17
10:09:39
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان