توسعه همکاریهای دوجانبه بین ایران و قزاقستان

توسعه همکاریهای دوجانبه بین ایران و قزاقستان کارا پیام: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و وزیر توسعه دیجیتال، نوآوری و صنعت فضایی قزاقستان بر توسعه همکاریهای دوجانبه تاکید کردند.به گزارش کارا پیام به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دومین و آخرین روز سفر به قزاقستان، با «بغدات موسین» وزیر توسعه دیجیتال نوآوری و صنعت فضایی قزاقستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار رسمی، دو طرف ضمن تاکید بر توسعه همکاریهای دوجانبه موضوعات مشترک بین ایران و قزاقستان در حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

همکاری در توسعه دولت هوشمند (با توجه به این که کشور قزاقستان یکی از کشورهای پیشرفته در دولت الکترونیک است)، همینطور توسعه همکاریهای صنعت فضایی شامل استفاده از زیرساخت های فضایی دو کشور به صورت مشترک توسعه همکاریهای علمی تحقیقاتی در حوزه فضا و همینطور ساخت ماهواره های مشترک همچون موارد مورد مذاکره بود.

حضور شرکتهای ایرانی در بازار قزاقستان هم مورد مذاکره قرار گرفت با استقبال وزیر قزاقستان همراه و مقرر شد در نمایشگاهی که یک ماه دیگر در قزاقستان برگزار می گردد شرکتهای ایرانی در این نمایشگاه برای عرضه و معرفی محصولات خود حضور پیدا کنند.

در انتها این دیدار زارع پور به صورت رسمی از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد که با استقبال طرف قزاقستانی مواجه گردید.


منبع:

1401/05/19
11:46:21
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان