تا چهار سال آینده

نیمی از گوشیهای آیفون در هند تولید می شوند

نیمی از گوشیهای آیفون در هند تولید می شوند کارا پیام: یک گزارش جدید نشان میدهد نیمی از گوشیهای آیفون تا سال 2027 احتمالاً در هند ساخته خواهند شد.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، هند حالا به دومین مرکز تولید آیفون در جهان تبدیل گشته است. اپل سال قبل امیدوار بود با تولید همزمان آیفون ۱۴ در چین و هند، به نقطه عطف جدیدی نائل شود. بااینکه کاملا در این برنامه موفق نبود اما تولید آیفون ۱۴ در هند، در سپتامبر شروع شد. انتظار می رود تولید آیفون ۱۵، امسال همزمان در چین و هند شروع شود. قبل از این، برآورد شده بود یک چهارم از تولید آیفون تا سال ۲۰۲۵، مربوط به هند خواهد بود و تازه ترین گزارش نشان میدهد تغییر در تولید این گوشی پرچمدار، به این نقطه ختم نمی شود.

تحقیقات بلومبرگ نشان میدهد هم اکنون، تنها ۲.۲۷ درصد از کارخانه های تامین کننده اپل، در هند قرار دارند و این کشور بعد از آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، انگلیس، تایوان، فرانسه و کره جنوبی، در رتبه هشتم قرار دارد اما این روند مقرر است تغییرات قابل توجهی پیدا کند.

لوک لین، تحلیلگر واحد تحقیقات روزنامه دیجی تایمز تایوان بتازگی پیش بینی کرده است هند ممکنست تا سال ۲۰۲۷، نیمی از گوشیهای آیفون جهان را در مقایسه با کمتر از پنج درصد فعلی، تولید نماید. این پیش بینی پرحرارت تر از گزارش بانک جی پی مورگان است که پیش بینی کرده بود ۲۵ درصد از کل گوشیهای آیفون جهان تا سال ۲۰۲۵ در هند تولید خواهند شد اما با افزایش سریع سهم هند در تولید آیفون، همخوانی دارد.

تولید آیفون در هند، از آوریل تا دسامبر سال ۲۰۲۲ در مقایسه با زمان مشابه سال ۲۰۲۱، دو برابر شد. انتظار می رود سهم ویتنام هم از تولید مک بوک و ایرپاد اپل افزایش پیدا کند. تولیدکنندگان قراردادی همچون چینی ها، حالا بدنبال راه اندازی کارخانه در این کشور هستند.

یک شرکت مشاوره هشدار داده است حفظ استانداردهای کیفیت در زنجیره تامین متنوع، چالش احتمالی برای اپل خواهد بود. اپل از نظر تاریخی، همکاری فوق العاده نزدیکی با تامین کنندگان چینی برای رعایت استانداردهای کیفیت توسط آنها داشته است.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to۵mac، باتوجه به اینکه بخش زیادی از تولید اپل خارج از چین، توسط همان شرکتهای تایوانی یا چینی ایجاد می شود، این نگرانی شاید اغراق آمیز باشد.

منبع:

1401/10/30
16:06:31
5.0 / 5
207
تگهای خبر: آیفون , اپل , استاندارد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان