مراقب فیلترشكن خود باشید

مراقب فیلترشكن خود باشید به گزارش كارا پیام یك كارشناس نسبت به استفاده از فیلترشكن در زمان خریدهای اینترنتی اخطار داد و سفارش كرد كه كاربران در زمان انجام امور بانكی در فضای اینترنتی، فیلترشكن خویش را خاموش كنند.


ایمان اسلامیان - متخصص حوزه بانكداری الكترونیك - در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه شایع ترین نوع كلاهبرداری های اینترنتی پدیده فیشینگ است، اظهار داشت: در این شیوه كلاهبرداری هكرها یك صفحه مشابه درگاه بانك تولید می كنند و اطلاعاتی را كه افراد وارد می كنند را ذخیره و بعدا مورد سوء استفاده قرار می دهند. همینطور بدافزارها با استفاده از ساكس پروكسی یا اینترنت می توانند كاربر را وادار به خواندن اطلاعات و ذخیره آن بكنند كه با عنایت به عطش كاربران جهت استفاده از این سیستم ها این اتفاق دور از ذهن نیست.
این كارشناس با اشاره به اقداماتی كه دولت ها برای اختلال در فیلترشكن ها انجام می دهند، اظهار نمود: دولت ها قبلا پروتكل های امن را كه فیلترشكن ها از آن استفاده می نمایند را هدف قرار می دادند كه این حتی سبب اختلال در فعالیت پروتكل هایی كه بانكداری الكترونیكی هم از آنها استفاده می كرد می شد، اما حالا دیگر این اختلالات به صورت هوشمند صورت می گیرد و از این جهت برای بانك ها محدودیتی تولید نمی گردد.
اسلامیان با توضیح سازوكار فیلترشكن ها و فضایی كه برای سوء استفاده توسط آنها صورت می گیرد، اظهار نمود: شرایط كار فیلترشكن ها به این صورت است كه در فضای مجازی برای كاربران یك هویت جدید بوجود می آورد و كاربر را با یك آی پی جدید و از كشوری دیگر به اینترنت وصل می كند كه این اتفاق ممكن است كاربران را وارد یك سیكل بكند كه در آن علاوه بر كاربران بانك فرد دیگری را از اطلاعات كاربران بانك آگاه می گردد.
وی در انتها سفارش كرد: در موقع انجام خریدهای اینترنتی فیلترشكن خویش را ببندید، هرچند كه در بعضی موارد به صرف نصب فیلترشكن بدافزارهایی هم با آن نصب می شوند كه ممكن است اطلاعات شما را كپی و برای مبدا خود بفرستند. سفارش می گردد شهروندان از نصب فیلترشكن هایی كه منبع نامشخص دارد خودداری كنند. همینطور بهتر است برای انجام خریدها و امور بانكی از اپلیكیشن هایی كه بانك ها طراحی نموده اند استفاده گردد چون كه امنیت بالاتری دارند.


 

1396/10/18
15:14:06
5.0 / 5
5072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان