مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت:

الزام انتقال سرورهای تلگرام

الزام انتقال سرورهای تلگرام به گزارش كارا پیام، به نقل از ایسنا مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با بیان اینكه ˮمصوبه شورای عالی فضای مجازی كه طی ۱۰ روز آینده ابلاغ خواهد گردد، درباره انتقال سرورهای تلگرام، الزام نیست بلكه ایجابی استˮ، اظهار داشت: در صورتی كه تلگرام پیشنهاد ایران را قبول نكند، قانون گذار درباره فعالیت آن در كشور تصمیم گیری خواهد نمود.


محمدجواد آذری جهرمی در یك برنامه خبری در تلویزیون با ارائه توضیحانی درباره انتقال سرورهای تلگرام به ایران اظهار كرد: سیاست دولت احترام به انتخاب مردم در استفاده از شبكه‌های اجتماعی است. مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای انتقال سرور سرویس‌های خارجی به ایران در راستای رونق فضای اقتصادی شبكه‌های اجتماعی داخلی صورت گرفته است.
وی در ادامه با تاكید بر الزامی نبودن انتقال سرورهای پیام‌رسان‌های خارجی به ایران، گفت: این مصوبه مراحل ابلاغ را طی می‌كند و تا حدود ۱۰ روز آینده از سوی دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ابلاغ خواهد شد. در این مصوبه موضوعات مربوط به انتقال سرورهای شبكه‌های اجتماعی و پیام‌رسان به ایران از جمله تلگرام، الزام نیست بلكه ایجابی است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بعد اقتصادی و امنیتی انتقال سرورها به ایران اظهار كرد: جدای از ساماندهی وضعیت شبكه‌های پیام‌رسان در كشور، انتقال سرورهای تلگرام به ایران از بعد اقتصادی و امنیتی نیز حائز اهمیت است چرا كه حجم اطلاعات عظیمی از كاربران ایرانی در اختیار این شركت خارجی است.
جهرمی با تاكید بر حفاظت از اطلاعات كشور بیان كرد: متاسفانه برخی ایران‌هراسی را در فضای مجازی رواج می‌دهند و اینطور ترویج می‌كنند كه ما با انتقال سرورهای تلگرام به ایران به دنبال دسترسی به اطلاعات شهروندان و جاسوسی هستیم. ما بر حفاظت از اطلاعات كشورمان تاكید داریم و برای رسیدن به این اطمینان خاطر، مجوز مذاكره با سرویس‌دهنده‌های خارجی از جمله تلگرام را اخذ كردیم. تاكید رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی حفظ حریم خصوصی مردم و دسترسی آزاد به اطلاعات است.
وی همچنین خاطرنشان كرد: انتقال سرورهای سرویس‌دهنده خارجی تلگرام به ایران بهبود كیفیت و كاهش قیمت و افزایش سرعت دسترسی به این سرویس را در پی خواهد داشت و از سوی دیگر نقطه قوتی برای حضور جهانی ایران خواهد بود.
مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با بیان اینكه ˮباید قوانین و مقررات حضور سرویس‌دهنده‌های خارجی در ایران مانند سایر كشورها شفاف باشدˮ، گفت: سیاست دولت، احترام به انتخاب مردم در استفاده از شبكه‌های اجتماعی است. مذاكرات بنا به دستور در حال پیگیری است و امیدواریم كه این اتفاق رخ دهد؛ اما در صورتی كه تلگرام پیشنهاد ایران را نپذیرد، قانون‌گذار درخصوص فعالیت آن در كشور تصمیم‌گیری خواهد كرد.
 

1396/05/01
18:41:34
5.0 / 5
5499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان