قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان

سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان به گزارش کارا پیام، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از طریق اندازی سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان اطلاع داد و اظهار داشت: در این سامانه مسائل کشور توسط کارفرمایان رصد می شود.به گزارش کارا پیام به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سید سلمان سیدافقهی ضمن اشاره به طراحی و راه اندازی سامانه ی یکپارچه فعالیت نخبگان اظهار داشت: این سامانه همچون یک کانون علمی است و افراد از سطوح دانش آموزی تا استاد تمام در آن عضو خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه این سامانه می تواند به ارتقاء و رشد نخبگان کمک نماید، اضافه کرد: سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان به شکلی شبکه اجتماعی نخبگان و ترکیبی از تمامی شبکه های مجازی و فعالیتی در جهت مدیریت بستر رشد به حساب می آید که در آن مسیر تربیتی نخبگان رصد می شود.
سیدافقهی با اشاره به اینکه برای تضمین حیات این پلت فرم باید با نهادهای دیگر ارتباط بگیریم و پیوسته ورودی مساله داشته باشیم، اظهار داشت: در فضای علم و فناوری نیاز است که تزریق مساله به سیستم صورت گیرد در نتیجه باید پلتفرمی باشد که به سایر دستگاه ها و نهادها هم متصل باشد که پیوسته تزریق مساله در آن اتفاق بیفتد، ازاین رو مسائل کشور توسط کارفرمایان در این پلت فرم بارگذاری و فراخوان داده می شود و سامانه این مساله را برای افرادی که می توانند در آن نقش داشته باشند ارسال می کند.
وی با اشاره به اینکه حدود ۴ سال است که بر روی این سامانه کار می شود و هم اکنون این فرصت فراهم شده که این ایده را در سطح ملی پیاده سازی نماییم، اظهار داشت: الان درحال انجام کارهای نهایی سامانه هستیم تا بتوانیم نسخه اول آنرا بزودی رونمایی نماییم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه اضافه کرد: در این سامانه مسیر نخبگی را به صورت گرافیکی هم برای افراد ترسیم خواهیم کرد، تا فرد در هر لایه ای که قرار دارد، از مسیرهای پیش روی خود و فعالیتهایی که باید برای رسیدن به قله و غایت نهایی خود انجام بدهد، اطلاع پیدا کند و همواره این راه را ببیند.
وی در انتها با تکیه بر این که تلاش داریم تا نخبه صرفاً با بنیاد ارتباط داشته باشد و مجبور به مواجهه با چندین دستگاه و نهاد نباشد، اظهار داشت: معتقدیم نخبگان نباید در امور اجرایی کم اثر درگیر شوند.

1402/07/08
14:51:48
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان