وزیر ارتباطات درپاسخ به مهر؛

تأمین مالی استارتاپ ها بدون سود، كسب وكارها از فیلترینگ متضرر شدند

تأمین مالی استارتاپ ها بدون سود، كسب وكارها از فیلترینگ متضرر شدند كارا پیام: وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه تأمین مالی دسته جمعی از بازار سرمایه برای استارتاپ ها بدون سود خواهد بود، اظهار داشت: افزایش نرخ ارز و سكه در كنار ضرر كسب و كارها همچون مشكلات فیلترینگ بود.به گزارش كارا پیام به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه تأمین مالی شركت های استارتاپی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین مالی دسته جمعی برای استارتاپها به چهار شیوه انجام می پذیرد كه بر این اساس تأمین مالی اعانه ای است كه فردی علاقه مند به پشتیبانی از شكل گیری كسب و كاری از آن بوده و ازاین رو سود این تأمین مالی برای استارتاپها صفر خواهد بود. ضمن اینكه مبحث پیش خرید محصول و سرمایه گذاری هم بدون سود انجام می گردد و تنها شیوه چهارم كه پرداخت وام است ممكن است سودی به استارتاپ تحمیل كند كه این شیوه به علت لزوم هماهنگی با بانك مركزی فعلاً اجرایی نمی گردد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اضافه كرد: تلاش ما این است كه بتوانیم از كسب و كارهای نوپا حمایت نماییم كه در این میان تأمین مالی دسته جمعی با مشاركت بورس كه جزئیات آن ظرف دو هفته آینده در شورای عالی بورس به تصویب خواهد رسید، مد نظر است.
فیلترینگ تلگرام و ضررهای كسب و كار
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی در خصوص ضرر كسب و كارها از فیلترینگ و اشتغال زایی در قالب طرح تأمین مالی دسته جمعی بورس تصریح كرد: ضرر كسب و كارها را از فیلترینگ بررسی نموده و با مسئولان متولی هم رایزنی هایی را صورت داده ایم به خصوص اینكه تصمیمات اینچنینی می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد و با اینكه همه كسب و كارها وابسته به پیام رسان ها نیستند اما باید تلاش نماییم حداقل چالش را برای كسب و كارهای نوپا تولید نماییم.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: این در شرایطی است كه اغتشاشات در همه كشورها ممكن است برخی مشكلات را تولید نماید و حتی كسب و كارهای واقعی را هم تحت الشعاع قرار دهد كه بر این اساس اغتشاشات اخیر در ایران هم سبب شد قیمت ارز و سكه بالا رود و بر روند طبیعی كسب و كارها اثر بگذارد.
وی معتقد می باشد بازارها البته به رفتار دراز مدت ما نگاه خواهند كرد.
۵ هزار گوشی تلفن همراه غیرفعال شد
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی در خصوص طرح رجیستری تلفن همراه اظهار داشت: ۶۰ درصد گوشیهای آیفون اكنون از مجاری رسمی وارد كشور می شوند و این آمار قابل قبولی است در حالیكه تنها ۵ درصد این گوشیها به صورت رسمی وارد می شد.
وی اضافه كرد: بخشی از گوشیهای تلفن همراه به صورت مسافری وارد كشور می شوند اما اكنون با اجرای طرح رجیستری ۵ هزار گوشی تلفن همراه غیرفعال شده است كه البته همه آنها متأثر از اجرای طرح رجیستری نیستند و ممكن است همراه مسافر وارد كشور شده و همراه او هم خارج شود.
آذری جهرمی در مورد گرانی هفته های اخیر گوشی تلفن همراه از رایزنی با وزارت صمت برای ساماندهی بازار اطلاع داد و اظهار داشت: ما بر روی این مسئله حساس هستیم و بر این اساس با وزارت صمت هم مذاكراتی صورت داده ایم. البته افزایش نرخ ارز تأثیر بسزایی در گرانی گوشیها داشته ضمن اینكه حذف ارز مبادله ای هم بازار را متأثر كرده است.
وزیر ارتباطات محدودیت تعداد وارد كنندگان گوشی تلفن همراه را از دیگر دلایل افزایش قیمت دانست و تصریح كرد: ممكن است كانال واردات محدود باشد و تصدی گری در این رابطه مشاهده شود كه رقابت كافی را از بین می برد كه وزارت صمت هم در این رابطه در حال تدوین دستورالعملی است كه تعداد وارد كنندگان متنوع شوند و این در مراحل آخر كار است.

1396/10/23
23:29:25
5.0 / 5
5089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان