در شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت؛

آغاز بررسی جزئیات پیش نویس سند ملی توسعه فناوری های کوانتومی

آغاز بررسی جزئیات پیش نویس سند ملی توسعه فناوری های کوانتومی به گزارش کارا پیام، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورایعالی انقلاب فرهنگی از آغاز بررسی جزئیات پیش نویس سند ملی توسعه علوم وفناوری های کوانتومی اطلاع داد.به گزارش کارا پیام به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۹۹ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
ایمان افتخاری، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورایعالی انقلاب فرهنگی، بعد از این جلسه در مورد نهایی سازی پیش نویس سند ملی توسعه علوم و فناوری های کوانتومی بیان نمود: در جلسه ۱۹۸ مورخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پیش نویس سند ملی توسعه علوم و فناوری های کوانتومی مطرح و به اتفاق آراء کلیات آن تصویب و مقرر شد جزئیات سند مذکور در جلسات آتی شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور بررسی شود.
وی اضافه کرد: در این نشست ابتدا اصول و مبانی ارزشی سند مورد بحث قرار گرفت و ضرورت توجه به این مبانی و اصول در تمام ابعاد علم و فناوری های کوانتوم مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مقرر شد در پیوست سند به تفصیل بیشتری از منظر فلسفه علم و فناوری به این حوزه پرداخته شود.
افتخاری بیان نمود: سپس برخی بندهای چشم انداز، اهداف کلان و شاخصهای ارزیابی به منظور ارتقای امنیت ملی، تأمین نیازهای راهبردی و خلق ارزش افزوده در اقتصاد دانش بنیان در ۷ محور اصلی آموزش عالی و نیروی انسانی، دستاوردهای علمی، پژوهش های کابردی، توسعه فناوری و توسعه محصول، اثربخشی، زیست بوم نوآوری و مشارکت بین المللی در این عرصه مطرح شدند که در انتها به اتفاق آراء بخش اصول و مبانی، چشم انداز و قسمتهایی از اهداف کلان و شاخص ها با انجام برخی اصلاحات تصویب گردید.
دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری اظهار داشت: در این نشست، ستاد میزبان برخی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف بود که در حوزه های در رابطه با سیاست گذاری علم و فناوری به تحصیل مشغول هستند. به این ترتیب، این فرصت برای دانشجویان مستعد کشور، که فعالان آینده حکمرانی علم و فناوری ما هستند، فراهم گردید تا فرایند تصمیم گیری و سیاستگذاری، و تنوع مباحث آنرا از نزدیک مشاهده کنند.
دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در مورد شایعات تغییر در مصوبه افزایش ظرفیت پزشکی ضمن تاکید بر رصد تغییرات میدانی در رابطه با مصوبات در شورایعالی انقلاب فرهنگی بیان نمود: هیچ گونه تغییری در این مصوبه صورت نپذیرفته است.


منبع:

1403/02/20
13:18:13
5.0 / 5
186
تگهای خبر: بین الملل , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان