نقش آفرینی ایران در توسعه فناوری و نوآوری کشورهای عضو بریکس

نقش آفرینی ایران در توسعه فناوری و نوآوری کشورهای عضو بریکس به گزارش کارا پیام، با حضور نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری در ششمین نشست کارگروه زیرساخت های پژوهشی و طرح های کلان علمی کمیسیون علم و فناوری بریکس، زمینه جهت استفاده و تبادل ظرفیتهای فناورانه و نوآورانه ایران و کشورهای عضو فراهم گردید.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، میرآبادی، رئیس سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی در ششمین نشست کارگروه زیرساخت های پژوهشی و طرح های کلان علمی کمیسیون علم و فناوری بریکس حضور یافت.
پیرو عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان بریکس در شروع سال ۲۰۲۴ و لزوم نقش آفرینی فعال کشور در این سازمان بین المللی، معاونت علمی، فناری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با عنایت به مأموریت ها و راهبردهای ملی و به منظور عرضه تصویری از ظرفیتهای علمی، فناوری و نوآوری کشور در زمینه بین المللی و شبکه سازی و تعاملات جهانی حضور فعالی در رویدادها، برنامه ها و کارگروه های تخصصی این سازمان داشته است.
ششمین نشست کارگروه زیرساخت های پژوهشی و طرح های کلان علمی کمیسیون علم و فناوری بریکس از اول ژوئیه به مدت چهار روز در کشور روسیه درحال برگزاری است.
به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در این جلسه بین المللی تجارب کشورمان در ایجاد و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری، ظرفیت ها و زیرساخت های حوزه علم، فناوری و نوآوری و توانمندی شرکتهای دانش بنیان در اجرا و راهبری طرح های کلان ملی فناوری به سایر شرکت کنندگان عرضه شد.
بریکس نام گروهی از کشورها به رهبری قدرت های اقتصادی نوظهور جهان است که برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی را شامل می شود. از شروع سال ۲۰۲۴ میلادی کشور جمهوری اسلامی ایران به همراه آرژانتین، اتیوپی، امارات متحده عربی، عربستان سعودی و مصر به عضویت دائمی بریکس درآمدند.
منبع:

1403/04/14
19:59:30
5.0 / 5
76
تگهای خبر: بین الملل , شركت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان