دهقانی فیروزآبادی:

دانشجویان نقش آفرینان اصلی این مرز و بوم هستند

دانشجویان نقش آفرینان اصلی این مرز و بوم هستند به گزارش کارا پیام، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در مراسم دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشگاه شریف دانشجویان را نقش آفرینان اصلی این مرز و بوم خواند.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در آیین دانش آموختگی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشگاه صنعتی شریف ضمن عرض تبریک موفقیت دانش آموختگان در اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان را نقش آفرینان اصلی این مرز و بوم خواند و اظهار نمود: همچون افرادی که به گردن شما دانشجویان، برای اینجا بودنتان، حق دارند پدر و مادر شما هستند.
وی افزود: پدر و مادر اول، پدر و مادری هستند که نوزاد را از عالم رحم به عالم دنیا آوردند؛ پدرو مادر دوم، استادانی هستند که دانشجویان را از تاریکی جهل به روشنایی دنیای علم هدایت کردند و پدر و مادر سوم، پدرو مادری هستند که به شما همسر خواهند داد؛ پدر و مادری که جوانان را از تاریکی تنهایی به روشنایی انس و محبت می رسانند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور ضمن اشاره به این که مضاف بر سه پدر و مادری که از آنها یاد شد؛ همه ما مادری داریم که سال هاست با آب، خاک و هوای خود برای حفظ ما زحمت کشیده است، خاطرنشان کرد: مادر زحمت کش چهارم همه ما، ایران است؛ ایرانی که با تمام دردهایش مام وطن نخبگان ایرانی است؛ از دردهای مادر چهارم خود خسته نشوید و برای حفظ آن زحمت بکشید، چونکه ایران مقدس ترین خاک در تمام دنیا است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان در انتهای سخنان خود، دانشگاه صنعتی شریف را یکی از دانشگاه های برتر صنعتی دنیا برشمرد و اظهار نمود: این دانشگاه بی گمان بهترین استادان دنیا را دارد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، قدردانی از اعضای هیات علمی و دانش آموختگان برتر آموزشی و سخنرانی یکی از دانش آموختگان برجسته دانشگاه، از دیگر برنامه های آیین دانش آموختگی سال جاری بود.
منبع:

1403/04/15
18:05:49
5.0 / 5
75
تگهای خبر: صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان