برای سرویس دهی اپراتورها به كاربران؛

كف قیمت ماهانه اینترنت كاهش پیدا كرد، اصلاح تعرفه جدید اینترنت خانگی

كف قیمت ماهانه اینترنت كاهش پیدا كرد، اصلاح تعرفه جدید اینترنت خانگی كارا پیام: كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود، جدول تعرفه های جدید اینترنت را اصلاح كرد؛ برمبنای این اصلاحات صورت گرفته، كف تعرفه ماهانه اینترنت ارزان تر از قبل شد.


به گزارش كارا پیام به نقل از مهر، تعرفه دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت با استفاده از فناوریهای ADSL، VDSL و فیبرنوری آبان ماه امسال توسط كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه ۲۶۶ مصوب شد تا از این پس اینترنت به صورت سرویس غیرحجمی مبتنی بر یك مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) به كاربران فروخته شود. براین اساس ۱۸ اپراتور عرضه دهنده اینترنت موظف شدند تا با توقف فروش اینترنت حجمی، میزان مصرف منصفانه را به صورت رقابتی برای مشتركان تعریف كنند. در این مصوبه كف و سقف تعرفه برمبنای سرعت دسترسی به اینترنت از ۵۱۲ كیلوبیت برثانیه در سرویس ADSL و از ۲۰ مگابیت برثانیه در سرویس VDSL و فیبر، درنظر گرفته شده بود. به این مفهوم كه اپراتور عرضه دهنده این سرویس می توانست حدود ۸۰ درصد قیمت درنظر گرفته شده برای هر سرعت، قیمت اینترنت كاربر را كم كند. مصوبه سرویس های پرسرعت غیرحجمی مطابق با جدول زیر بود:
هم اكنون كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود (جلسه ۲۶۸) باتوجه به ضرورت انجام برخی اصلاحات و شفاف سازی هرچه بیشتر مصوبه شماره ۲۶۶ (مقررات حاكم بر تدوین و اجرایی شدن تعرفه در بخش ICT) بخشی از این جدول را تغییر داده است. در تازه ترین تغییراتی كه روی این جدول اعمال شده جدول قبلی تعرفه ها كه ۳ فناوری دسترسی به اینترنت را از یكدیگر جدا كرده بود به صورت یكپارچه دیده می گردد و كاهش كف تعرفه هم مصوب شد. براین اساس كف تعرفه ماهانه هریك از سرعتهای مدنظر در این جدول به میزان ۵۰ درصد سقف تعرفه ماهانه همان سطح تعیین شد. این درحالی است كه پیش از این كف تعرفه به میزان ۸۰ درصد سقف تعرفه ماهانه درنظر گرفته شده بود. به این مفهوم كه اپراتور می تواند تا ۵۰ درصد كمتر از قیمت مصوب، برای كاربر خود تعرفه تعیین كند.
درهمین حال، در این مصوبه یك تبصره هم به بند « تعرفه خدمت خاتمه مكالمات (اتصال متقابل) به شبكه های ثابت و همراه» مصوبه جلسه شماره ۲۶۶ افزوده شد. برمبنای این تبصره، ضابطه مقرر در بند ۱۶-۱ مصوبه شماره ۲ جلسه شماره ۲۰۶ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای دارندگان پروانه تولید و بهره برداری از شبكه ارتباطات ثابت (FCP) از زمان برقراری نخستین اتصال متقابل از جانب هریك از شركتهای مذكور تا دو سال به قوت خود باقی است و بعد از آخر این مدت، تعرفه تعیین شده در بند «چ» مصوبه جلسه شماره ۲۶۶ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اعمال خواهد شد. این كمیسیون تاكید كرده است كه نخستین اتصال متقابل شركتهای یادشده حداكثر باید تا ۶ ماه بعد از ابلاغ این مصوبه اجرایی شود. از جانب دیگر، در مصوبه جدید كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یك تبصره به بند مربوط به «تعرفه مكالمات ثابت به ثابت بین شبكه ای (Offnet)» در مصوبه جلسه شماره ۲۶۶ افزوده شد. طبق این تبصره، تعرفه مقرر در بند پ مصوبه جلسه شماره ۲۶۶ بعد از آخر دوره در نظر گرفته شده در تبصره ذیل بند «چ» مصوبه جلسه شماره ۲۶۶ به شرح ماده ۲ این مصوبه قابل اعمال خواهد بود.

1396/10/26
20:30:35
5.0 / 5
4779
تگهای خبر: اپراتور , اینترنت , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان