چطور با خدمات غیرحضوری از رفت وآمد بكاهید

چطور با خدمات غیرحضوری از رفت وآمد بكاهید كارا پیام: دریافت فهرست مكالمات، صورتحساب، قبوض المثنی و هم پرداخت وجوه از خدماتی است كه می توان بدون رجوع به مراكز مخابراتی انجام داد.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، در حالیكه یكی از مهم ترین اهداف گسترش فناوری، جلوگیری از رفت وآمدهای غیرضروری و تسهیل زندگی افراد بوده است، گاها یكی از مهمترین علل تردد مشتركان تلفن ثابت به مراكز مخابراتی و بانك ها همواره دریافت خدماتی است كه به صورت غیرحضوری هم قابلیت دریافت آنها وجود دارد.
یكی از خدماتی كه شركت مخابرات در جهت كاهش مراجعات حضوری انجام داده، راه اندازی سرویس پیام رسان (۱۸۱۸) است. این سرویس از سال ۱۳۸۴ برای مشتركان فراهم شده تا آنها علاوه بر پرداخت غیرحضوری هزینه قبوض از وضعیت ریزمكالمات و صورتحساب خود به شكل شنیداری یا به صورت نمابر آگاه شوند و بدین ترتیب از رجوع حضوری به مراكز مخابراتی كاسته شده است.
سرویس ۱۸۱۸ چه قابلیت هایی دارد؟
یكی از مهم ترین نیازهای امروزی، پرداخت قبوض و صورت حساب های مختلف است كه از ابتدا روند پرداخت حضوری را طی كرده و با گذشت زمان و پرداخت با استفاده از خودپردازهای بانكی، اكنون می توان این كار را از منزل و با گرفتن چند شماره انجام داد. در سرویس ۱۸۱۸، امكان پرداخت صورتحساب برای دارندگان كارت های شبكه شتاب، با عرضه رمز دوم كارت و بدون نیاز به قبض و شناسه قبض و شناسه پرداخت فراهم است و همینطور بلافاصله بعد از پرداخت بدهی توسط مشترك، مبحث عدم بدهی به وی اعلام می گردد.
در صورتی كه مشتركان تمایل داشته باشند ریزمكالمات ماهانه ی خویش را دریافت كنند، با شماره گیری ۱۸۱۸ این امكان فراهم خواهد بود. بدین ترتیب كه اطلاعات مندرج بر صورتحساب و ریزمكالمات بین شهری، بین الملل و تماس های انجام شده از تلفن ثابت به همراه را می توان به صورت صوتی از این سامانه دریافت كرد. همینطور ریزمكالمات میان دوره و آخرین دوره مشترك با رجوع به سامانه ۱۸۱۸، به نمابر وی ارسال می گردد.
كاركرد و پرداخت مبلغ میان دوره هم برای مشتركین پرمصرف با استفاده از این سامانه اعلام می گردد و با عنایت به اینكه رسیدن صورت حساب تلفن به یك سقف، باعث قطعی آن می شود، برای جلوگیری از قطع تلفن شدن، امكان پرداخت علی الحساب مبلغ قبض با استفاده از سامانه ۱۸۱۸ فراهم است. مشتركان همینطور با رجوع به سامانه ۱۸۱۸ می توانند صورتحساب آخرین دوره و همینطور تا شش دوره از دوره های قبلی خویش را دریافت كنند.
در صورتی كه مصرف مشتركان پیش از رسیدن به آخر دوره بیشتر از حد معمول باشد، با استفاده از این سامانه به این مشتركین پرمصرف اطلاع رسانی می گردد تا نسبت به پرداخت قبوض میان دوره خود اقدام نمایند. همینطور با استفاده از این سامانه می توان بلافاصله بعد از پرداخت صورت حساب تلفن های قطع شده، اقدام به وصل آنها كرد و دیگری نیازی به رجوع حضوری برای وصل كردن این تلفن ها نیست.1396/11/18
13:01:34
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: بانك , تلفن , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان