با حضور در جلسه فراكسیون ولایی

تلاش برای توسعه پیام رسان های بومی

تلاش برای توسعه پیام رسان های بومی به گزارش كارا پیام یك عضو شورای مركزی فراكسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در جلسه این فراكسیون از تلاش برای توسعه پیام رسان های بومی آگاهی داد.


ابوالفضل حسن بیگی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به حضور جهرمی در حلسه صبح امروز فراكسیون نمایندگان ولایی گفت: فراكسیون نمایندگان ولایی در راستای برنامه قبلی اش مبنی بر هماهنگی با دولت مبتنی بر نظارت بر برنامه های دولت امروز صبح و پیش از آغاز جلسه علنی نشستی را با آذری جهرمی برگزار كرد.
وی با بیان اینكه در این جلسه ۱۲ نفر از اعضای فراكسیون سوالاتی را مطرح كردند، گفت: از جمله موارد مطرح شده موضوع و دغدغه های پیرامون تلگرام بود كه از خارج از كشور هدایت می شود.
وی توضیح داد: در حال حاضر اطلاعات همه كسانی كه از تلگرام استفاده می كنند اعم از نوجوان، جوان، پیر و یا حتی مسئولان و مدیران میانی و ارشد كشور از طریق تلگرام رد و بدل می شود و متاسفانه اخبار درجه یك و محرمانه و سری، حتی پیامك ها و اسناد جمهوری اسلامی ایران نیز از طریق تلگرام منتقل می شود. آن هم در شرایطی كه سرورهای تلگرام از خارج از كشور هدایت می شود و به معنای واقعی این اطلاعات در اختیار اجنبی قرار می گیرد.
این عضو فراكسیون نمایندگان ولایی درباره توضیحات وزیر ارتباطات درباره این دغدغه نمایندگان گفت: آقای جهرمی این توضیح را مطرح كرد كه در گذشته اقدامات و مطالعاتی انجام شده اكنون نیز با كمك مجلس و به خصوص فراكسیون ولایی به دنبال تهیه طرح كامل و جامعی هستیم تا حركت بزرگی درباره مركز پیامك، تلگرام و فضای مجازی انجام شود.
به گفته وی وزیر ارتباطات در همین راستا قول داد كه برای توسعه پیام رسان های بومی تلاش می كند.
حسن بیگی همچنین گفت: نمایندگان در این جلسه از وزیر ارتباطات در خصوص برنامه اش برای نحوه اجرای برنامه ششم و رفع دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص نحوه استفاده از فضای مجازی مطالبی را مطرح كردند. چون اخیرا نیز رهبری در دیدار با طلاب تاكید داشتند كه می توانند از فرصت های فضای مجازی به نفع كشور و مملكت استفاده كرد.
وی آنتن دهی ضعیف تلفن همراه در برخی شهرستان ها و جاده ها را از دیگر دغدغه های مطرح شده نمایندگان در این جلسه بیان كرد و گفت: در همین رابطه وزیر ارتباطات درباره اقدامات انجام شده توضیحاتی داد و تاكید كرد ان شاءالله به زودی این مشكل برطرف می شود.
حسن بیگی در پایان گفت كه جلسات فراكسیون ولایی با سایر وزرای دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت كه طبیعتا جلسه بعدی به بعد از تعطیلات مجلس موكول می شود.

 

1396/06/07
19:35:24
5.0 / 5
5475
تگهای خبر: پیام رسان , سرور , تلگرام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان