كدام اپلیكیشن ها از پلی استور گوگل حذف می شوند؟

كدام اپلیكیشن ها از پلی استور گوگل حذف می شوند؟ كارا پیام: گوگل توسعه و انتشار اپلیكیشن های استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در فروشگاه پلی استور را ممنوع اعلام نموده است.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، شركت گوگل اخیرا اعلام نموده است كه سیاست گذاری های خود در خصوص انتشار برنامه های استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در پلی استور را تغییر داده است و به همین دلیل، خیلی از برنامه و اپلیكیشن هایی را كه برای استخراج و ماینینگ ارزهای مجازی رمزنگاری شده همچون بیت كوین مورد استفاده قرار می گرفت، از فروشگاه اینترنتی و آنلاین پلی استور حذف خواهد نمود.

مدت هاست كه غول های تكنولوژی همچون گوگل قوانین و مقررات سخت گیرانه بسیاری را در قبال موارد مختلف همچون ترویج خشونت و تروریسم، سوءاستفاده از كودكان و بزرگسالان، تبعیض و اپلیكیشن های استخراج ارزهای مجازی كه این روزها از استقبال بسیار زیادی برخوردار شده است، اتخاذ و وضع كرده اند.

اپلیكیشن هایی كه برای استخراج و ماینینگ ارزهای مجازی مورد استفاده قرار می گیرند، به باور خیلی از كشورها و مقامات امنیتی به منظور دور زدن تحریم ها، پولشویی، فرار مالیاتی، قاچاق اسلحه، دارو و مواد مخدر استفاده می گردد و باید جلوی شیوع بی رویه و قارچی شكل آن را گرفت.

اپلیكیشن هایی تحت عنوان ماینر گیت (MinerGate)، كریپتوماینر (Crypto Miner)، نئونئون ماینر (NeoNeonMiner) جزو اپلیكیشن های استخراج ارزهای مجازی خواهد بود كه از پلی استور حذف می شوند.

همچنین دلیل اصلی كه گوگل و اپل درباره این برنامه ها مقررات ممنوعیت در فروشگاه های آنلاین و اینترنتی خویش را وضع كرده اند، احتمال هك و نفوذ مجرمان سایبری به حساب های كاربری و دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنت كاربران است كه می تواند امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات آن ها را با دشواری روبرو كند.

به گفته گوگل، اپلیكیشن هایی كه در ظاهر برای كودكان طراحی شده اند اما حاوی مضامین بزرگسالان است، هم جزو همین دسته از برنامه هایی خواهد بود كه شامل قانون مذكور شده و از فروشگاه پلی استور حذف خواهند شد.
1397/05/06
14:33:54
5.0 / 5
4772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان