بلاك چین جلوی سانسور اخبار می ایستد

بلاك چین جلوی سانسور اخبار می ایستد به گزارش كارا پیام كارشناسان فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند كه بلاك چین می تواند از سانسور كردن اخبار و فضای اینترنت جلوگیری به عمل بیاورد.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، بلاك چین نوع جدید و خاصی از شبكه اینترنتی است كه در آن اطلاعات مختلف به صورت بلوك های هم شكل طبقه بندی می شوند. اگر واضح تر بخواهیم تفاوت اصلی و عمده این نوع خاص از شبكه بهم پیوسته را با شبكه اینترنت عادی عنوان نماییم، باید به نحوه ذخیره سازی اطلاعات اشاره نمود. این بدان معناست كه اطلاعات رد و بدل شده در شبكه اینترنت عادی به صورت متمركز در یك سرور اصلی ذخیره می شوند كه توسط هكرها و نهادهای ذی ربط قابل دسترسی و ردیابی هستند این در حالیست كه اطلاعات منتقل شده در شبكه بلاك چین امكان دسترسی، نفوذ و ردیابی را به هیچ نهاد و یا فرد حقیقی و حقوقی نمی دهند.
بلاك چین كه یكی از جدیدترین فناوری هایی است كه این روزها مورد توجه بسیای از شركت های تكنولوژی قرار گرفته است، حالا به عقیده كارشناسان، قادر خواهد بود در سال های آینده تغییر و تحولات مثبت و سازنده ای را ایجاد كند كه به واسطه آن، دولت های مختلف نتوانند اخبار انتشار یافته در فضای اینترنت را سانسور كنند.
آنها در گزارشی كه در وب سایت كوین دسك آمده است، خاطرنشان كرده اند كه توسعه پلتفرم بلاك چین از آنجایی كه از ماهواره های فضایی بهره می گیرد، قادر خواهد بود از سانسور اخبار و اینترنت جلوگیری كند و به خیلی از كشورها و نهادهای مردمی اجازه دهد صدای خویش را به جهان برسانند.
طرفداران حقوق بشر اعتقاد دارند كه بلاك چین در آینده می تواند آزادی بیان و رسانه را برای كاربران اینترنت و فضای مجازی به ارمغان بیاورد.
در واقع به زبان ساده می توان این چنین بیان كرد كه بلاك چین یك پایگاه توزیع داده مبتنی بر اجتماع میلیون ها نقطه اشتراك است كه به صورت هم زمان داده هایی در آن ثبت و اصلاح می شود كه می توان با بهره گیری از این پلت فرم باز، آزاد و در عین حال پیچیده، به تبادلات مالی، علمی و اطلاعاتی پرداخت كه از مهم ترین فناوری های مبتنی بر پلت فرم بلاك چین می توان به ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین اشاره نمود.
در چند سال گذشته ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتال هستند؛ چونكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست یابند.1398/05/05
14:13:11
5.0 / 5
4352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان