اوبر اطلاعات ۵۷ میلیون كاربر را هك كرد

اوبر اطلاعات ۵۷ میلیون كاربر را هك كرد به گزارش كارا پیام شركت اوبر تایید نموده است كه در سال قبل میلادی اطلاعات بیش از ۵۷ میلیون نفر راننده و كاربر هك شده بوده است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت نیویورك تایمز، شركت اوبر به عنوان بزرگترین اپلیكیشن درخواست خودرو به صورت آنلاین در اروپا، آمریكا و خیلی از نقاط جهان به شمار می آید و كاربران بسیاری در كشورهای مختلف از خدمات این اپلیكیشن برای حمل و نقل و تردد در سطح شهر استفاده می كنند.
هم اكنون اخبار و گزارش هایی انتشار یافته است كه حاكی از هك شدن اطلاعات تعداد عظیمی از رانندگان و كاربران این اپلیكیشن است. شركت اوبر تایید كرده است كه در ماه اكتبر سال ۲۰۱۶ میلادی تعدادی از هكرها موفق شده بودند به سرورهای این شركت نفوذ كرده و به اطلاعات ۵۷ میلیون از كاربران و رانندگان عضو اوبر دسترسی پیدا كنند. بنابراین هم بوده كه جو سالیوان – رییس بخش امنیت شركت اوبر – سال قبل به همراه یكی از معاونان خود از این شركت اخراج شد.
در این حمله سایبری، اطلاعات بالغ بر ۵۰ میلیون مشترك و هفت میلیون راننده عضو اوبر به سرقت رفته است كه شماره گواهینامه ۶۰۰ هزار نفر از رانندگان هم جزو آن بوده است.
همچنین شركت اوبر تایید كرده است كه به منظور جلوگیری از افشای اطلاعات توسط هكرها، ۱۰۰ هزار دلار به عنوان حق السكوت پرداخت كرده است.
این شركت اعلام نموده است كه هكر ها بعد از آنكه اطلاعات رانندگان و كاربران عضو را به سرقت برده اند، مدیران اوبر را تهدید كرده اند در صورت عدم پرداخت حق السكوت، اقدام به انتشار عمومی این اطلاعات به سرقت رفته خواهند كرد و بدین ترتیب شركت اوبر را در تنگنا قرار خواهند داد.
هكرها با استفاده از یكی از مخازن ناامن موجود در گیت هاب كه توسط مهندسان این كمپانی استفاده می شد، اطلاعات مورد نیاز برای نفوذ در سرورهای اوبر را كه توسط آمازون میزبانی می شود، به دست آورده بودند.
اوبر به منظور حل مشكلات بوجود آمده دوباره به سراغ مشاور ارشد امنیتی سابق سازمان امنیت ملی رفته تا بتواند از راهكارهای وی در جهت افزایش امنیت و جبران خسارات وارده به چهره مخدوش خود در اذهان عمومی بهره ببرد.
با اینكه شواهدی مبنی بر اینكه هكرها اطلاعات مورد نظر را نابود كرده و از بین برده اند، وجود ندارد اما شركت اوبر مدعی شده است كه هكرها بعد از دریافت مبلغ مورد نیاز خود گفته بودند كه اطلاعات را از بین خواهند برد.
اوبر بر مبنای قوانین موجود موظف بوده است كه به سازمان رگولاتوری و همینطور كاربران خود خبر به سرقت رفتن اطلاعاتشان را بدهد اما با این حال، اوبر از آگاه كردن آنها طفره رفته است.


 

1396/09/02
13:19:51
5.0 / 5
5318
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , سرور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان