نارضایتی كاربران از طراحی جدید اسكایپ

نارضایتی كاربران از طراحی جدید اسكایپ به گزارش كارا پیام شركت مایكروسافت در نسخه ی جدید اسكایپ هدف اصلی برنامه را نادیده گرفت و بر روی قسمت پیام رسان این برنامه تمركز كرد و همین سبب گردید تا كاربران نتوانند مثل گذشته با اسكایپ ارتباط برقرار كنند.


اسكایپ كه از جمله برترین سرویس های تماس صوتی، تصویری و پیام رسان در دنیا است و تعداد كاربران فعال پرشماری دارد، مدتی پیش بروزرسانی جدیدی را در گوشی های هوشمند اندرویدی دریافت كرد كه یك بروزرسانی اصلی و مهم برای این اپلیكیشن محسوب میشد. مایكروسافت در نسخه ی جدید اسكایپ طراحی برنامه را دگرگون كرد كه در قدم اول این تغییر مثبت به نظر میرسد و باعث زیبایی رابط كاربری اسكایپ شده است اما كمی كه با نسخه ی جدید وقت بگذرانید متوجه عملكرد ناموفق مایكروسافت در طراحی مجدد اسكایپ خواهید شد. حدودا یك ماه است كه كاربران اندرویدی نسخه ی جدید اسكایپ را دریافت كرده اند و چند هفته پیش نیز نسخه ی iOS این برنامه بروزرسانی شد. در همین مدت زمان كوتاه مشخص شده كه كاربران به نوعی از اسكایپ جدید متنفر هستند. به طوری كه امتیاز این اپلیكیشن در اپ استور اپل به شدت افت كرده است. در اپ استور بریتانیا، اسكایپ اكنون دارای امتیاز فقط یك ستاره است و در حالی كه امتیاز این برنامه در اپ استور امریكا 3.5 ستاره بوده، اكنون به 1.5 ستاره تنزل پیدا كرده است. اتفاقات مشابهی برای اسكایپ در اپ استور كشور های اروپایی رخ داده است و بازخورد های منفی از نسخه ی جدید اسكایپ بسیار شبیه یكدیگر هستند.
 
مایكروسافت در نسخه ی جدید اسكایپ هدف اصلی برنامه را فراموش كرد و بر روی قسمت پیام رسان این برنامه تمركز كرد و همین باعث شد تا كاربران نتوانند مثل گذشته با اسكایپ ارتباط برقرار كنند. با این حال نتیجه ی تمركز مایكروسافت بر روی قسمت پیام رسان نیز مثبت نبوده است. بر اساس بررسی های صورت گرفته، طراحی این بخش از اسكایپ یك فاجعه در نوع خود است و برهم ریختگی در اسكایپ جدید موج میزند. بسیاری از كاربران نیز بروزرسانی جدید اسكایپ را بدترین بروزرسانی تاریخ این اپلیكیشن عنوان كرده اند. داستان برای اسكایپ در گوگل پلی اندروید نیز مشابه است و به خاطر امتیاز های تك ستاره ای كه كاربران در هفته های اخیر به اسكایپ داده اند، امتیاز كلی این برنامه بسیار كاهش پیدا كرده است.
 
البته این بدین معنا نیست كه كاربران از نسخه های پیشین اسكایپ كاملا راضی بودند اما به هر حال نسخه ی جدید سر و صدای آنها را درآورده است. مایكروسافت به جای تغییرات مثبت، نكات منفی بسیار زیادی را به اسكایپ جدید اضافه كرده است و جز رنگ و لعاب جدید، هیچ مثبتی در اسكایپ اكنون دیده نمیشود. رابط كاربری زیبا همواره باعث لذت كاربری بیشتری میشود اما این موضوع نیازمند ویژگی ها و امكانات كاربردی نیز هست كه مایكروسافت كاملا بخش دوم را فراموش كرده است. تغییرات كلی در طراحی، اقدامی ریسكی است به طوری كه پیش از این مسنجرهای محبوبی مانند فیسبوك مسنجر نیز دست به اقدام مشابهی زده اند و نتیجه ی حركت، عدم رضایت كاربران بوده است. به نظر میرسد رابط مدرن همواره نتیجه ی مثبتی نمیدهد و مایكروسافت نیز باید به ساده گرایی خود بازگردد چرا كه بعید است كاربران اسكایپ جدید را كه با مشكلات متعددی مواجه است بپذیرند.
1396/04/24
19:26:26
5.0 / 5
6215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان