در شورای شهر تصویب شد

تعیین حریم برای آثار هنری سطح شهر تهران

تعیین حریم برای آثار هنری سطح شهر تهران به گزارش كارا پیام اعضای شورای شهر تهران كلیات طرح تعیین حریم آثار هنری در محوطه های عمومی سطح شهر تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی طرح تعیین حریم آثار هنری در محوطه های عمومی سطح شهر تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و الهام فخاری در دفاع از این طرح اظهار داشت: طرح تعیین حریم آثار هنری فضاهای عمومی شهر تهران به سه کمیسیون شهرسازی، فرهنگی و نظارت ارسال شده بود که این مورد با حضور مدیران و کارشناسان سازمان زیباسازی، اصناف، انجمن های تخصصی هنری و... جلسات آن برگزار گردید.
وی با اشاره به اینکه جنبه سرمایه ای آثار هنری در شهر علت اصلی عرضه این طرح است، اظهار داشت: آثار هنری که در فضاهای شهری وجود دارد متعلق به شهروندان است و شهرداری تهران هم به مانند خیلی از شهرداری های دنیا سرمایه گذاری ارزشمندی را از گذشته برای خرید و پشتیبانی از آثار هنری تجمیعی و تجسمی انجام دادند.
وی با اشاره به جایگاه هنر در شکل گیری شهر و میزان تاثیرگذاری آثار هنری در ارتقای کیفیت فضای شهری و زندگی شهروندان اظهار داشت: در بند چهارم و پنجم ماده 79 برنامه سوم توسعه شهر تهران مقرر شده بود که به منظور تعیین فرآیندهای حفظ و نگهداری از آثار هنری همچون مجسمه ها، آثار حجمی و دیوارنگاره های واجد ارزش در شهر کلیه عوامل صدمه رسان را شناسایی و مانع از بروز آسیب به این آثار هنری شدیم.
وی ادامه داد: همینطور در جهت پیشگیری از آشفتگی های بصری و سلیقه ای از جانب شهرداری ها و همینطور حفظ ارزش های اثر و ارتقای سطح سواد بصری شهروندان و دسترس پذیری هنر برای عموم قرار شد آثار هنری واجد ارزش در شهر دارای حریم شوند که با دو رویکرد حفاظت فیزیکی و حفاظت منظری این مهم در دستور کار قرار گرفت.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران اضافه کرد: در این طرح منظورمان از آثار هنری در شهر اثر هنری است که کمیته فنی که ذیل این مصوبه تشکیل می شود آنرا تایید کرده و واجد ارزش برای نمایش در فضاهای عمومی شهر بداند.
فخاری اضافه کرد: همینطور در حوزه حریم حفاظتی و فیزیکی هم از ورود هر گونه صدمه فیزیکی به اثر پیشگیری می شود و در حوزه حفاظت منظر هم تلاش خواهیم کرد که ارتقای پیوند بصری شهروندان با اثر ایجاد شود تا شاهد گسست در چشم اندازها نباشیم.
به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران کلیات طرح تعیین حریم آثار هنری در محوطه های عمومی سطح شهر تهران را به تصویب رساندند و بررسی بندها و مواد آن به جلسه آتی موکول شد.1399/04/01
00:46:40
5.0 / 5
2722
تگهای خبر: سرمایه گذاری , كیفیت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان