توسط پژوهشگاه هوا خورشید دانشگاه؛

نخستین توربین بادی 250 كیلووات در دانشگاه فردوسی مشهد نصب گردید

نخستین توربین بادی 250 كیلووات در دانشگاه فردوسی مشهد نصب گردید كارا پیام: نخستین توربین بادی 250 كیلووات تولید شده توسط پژوهشكده هواخورشید مستقر در دانشگاه فردوسی مشهد نصب گردید.به گزارش کارا پیام به نقل از وزارت علوم، انرژی باد جزو انرژی های پاک و تجدیدپذیر بوده که دارای توجیه اقتصادی در مناطق بادخیز کشور است.
این انرژی می تواند سبب صیانت از منابع انرژی آبی، گازی و سایر انرژی ها ی تجدیدناپذیر باشد و افق روشنی را برای استفاده از این نعمت خدادادی پیش روی صنعت برق قرار داده است.
نخستین نمونه داخلی توربین بادی ۲۵۰ کیلووات با توانایی تولید میانگین ۹۷۶ مگاوات ساعت انرژی برق در سال، ساخته شده است.
طرح مطالعاتی ساخت توربین بادی ۲۵۰ کیلوات توسط پژوهشکده هواخورشید مستقر در دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری سازمان توان آغاز شد و در روز ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ عملیات نصب توربین در منطقه بادی بینالود کلید خورد و هم اکنون کلیه مراحل نصب بخش های مختلف تاور، ناسل و مونتاژ قطعات روتور و اتصال آن به توربین به همراه امور کیفی مربوطه با موفقیت به انتها رسیده است.
این توربین بادی شامل سه بخش پایه یا برج، موتورخانه و روتور است و دارای ارتفاع برج ۳۰ متر و قطر روتور ۳۱ متر است. توربین مذکور با حداقل سرعت باد ۴ متر بر ثانیه و حداکثر ۲۳ متر بر ثانیه قادر به تولید انرژی برق می باشد. و دارای قدرت تحمل سرعت باد تا ۷۰ متر بر ثانیه می باشد.
گفتنی است؛ این توربین توانایی تولید برق برای نقاط بحرانی و یا تامین برق زمین های کشاورزی و مراکز تجاری کوچک را دارا می باشد.


منبع:

1399/05/06
18:03:24
5.0 / 5
2135
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان