پیشگام ترویج كیهان نوردی در ایران درگذشت

پیشگام ترویج كیهان نوردی در ایران درگذشت سیروس برزو؛ روزنامه نگار با تجربه علوم فضایی و بنیان گذار مجله مرزهای بیكران فضا بعد از روزها مبارزه با كرونا، بامداد امروز (یكشنبه، 13 مهر) از دنیا رفت.به گزارش کارا پیام به نقل از مهر، سیروس برزو، پیشگام ترویج کیهان نوردی در ایران از دنیا رفت. مرحوم برزو که متولد ۱۳۳۲ بود یکی از قدیمی ترین روزنامه نگاران علم در ایران است که کارهای مطبوعاتی خودرا از سال ۱۳۵۹ هجری شمسی در ماهنامه دانشمند شروع کرد.
برزو در دهه ۱۳۶۰ سردبیر نشریه کیهان علمی بود و سپس ماهنامه «مرزهای بیکران فضا» را در سال ۱۳۶۹ (۱۳۶۹ تا ۱۳۷۲) بنیان گذاشت؛ که این نشریه بعنوان نخستین نشریه های ایران بود که تمامی کارهای آن شامل حروف چینی، صفحه آرایی، اسکن توسط کامپیوتر انجام می شد.
برزو بعد از تعطیلی این مجله به روسیه مهاجرت کرد و از نزدیک با خیلی از فضانوردان روسیه مراوده و دوستی داشت که موجب شد در مصاحبه ها و مقالات و کتب مختلف ترویجی خود خاطرات و اطلاعات دست اولی از کارهای فضایی شوروی سابق و روسیه ارائه نماید.
زنده یاد برزو که از مدتی پیش در سفری ترویجی به کرمان رفته بود به دنبال مبتلاشدن به کرونا در بیمارستان بستری بود و سرانجام همزمان با هفته جهانی فضا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

1399/07/13
13:47:40
5.0 / 5
2331
تگهای خبر: سفر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان