ارتباط اختلالات موبایل و اینترنت با خاموشی های اخیر

ارتباط اختلالات موبایل و اینترنت با خاموشی های اخیر به گزارش کارا پیام طبق اعلام برخی شهروندان، آنتن موبایل برخی از مشترکان در برخی مناطق با قطعی روبرو شده که احتمال می رود ناشی از قطعی برق است.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، بعضی از مشترکان تلفن همراه در مناطق مختلف عنوان کردند که با قطعی آنتن موبایل هایشان رو به رو شده اند. پیگیری این مورد از اپراتورها از آن حکایت می کند که این مورد می تواند به قطعی برق در تهران ارتباط داشته باشد. سخنگوی صنعت برق اعلام نموده که در بعضی از مناطق کشور محدودیت موقتی به دنبال مبحث محدودیت سوخت نیروگاه ها اعمال شده است که سبب شده در بعضی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم. قطع برق در بعضی بخشهایی از مناطق ۲، ۳، ۶، ۹، ۱۱، ۱۳ و ۱۴ تهران اتفاق افتاده و این محدودیت موقتی بدنبال مبحث محدودیت سوخت نیروگاه ها اعمال شده است که سبب شد در بعضی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم.
به قول مسئولان صنعت برق، به محض اینکه مشکل سوخت و محدودیت تأمین گاز برطرف شود، خاموشی هم نخواهیم داشت.
باتری های سایت های BTS، وظیفه تاب آوری برای تأمین برق تجهیزات و آنتن را دارند که البته تاب آوری سایت ها به بازه دو تا چهار ساعته محدود است و اگر قطعی برق ادامه پیدا کند، این سایت ها هم خاموش می شوند.
البته در شرایط خاص و حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله، برای سایت ها از دیزل ژنراتور هم استفاده می شود، اما اگر از موتور برق یا دیزل ژنراتورها در سطح گسترده استفاده شود، آن هم با این حجم از آلودگی، زیان زیادی به طبیعت وارد می نماید.
در حالیکه شرکت توانیر اعلام نموده امکان اطلاع رسانی درباره خاموشی و قطعی برق وجود نداشته، به نظر می آید این اتفاق پیش از این هم تکرار شده است. این در شرایطی است که اپراتورها معتقدند وظیفه ای برای تأمین برق ندارند و اگر برنامه قطعی برق، از قبل به شرکت هایی مثل اپراتورها که زیرساخت ارتباطی را فراهم می کنند، اطلاع رسانی شود، با برنامه ریزی بهتر می توان از بروز گسترده قطعی موبایل هم جلوگیری کرد.1399/10/24
23:36:04
0.0 / 5
1148
تگهای خبر: اپراتور , اینترنت , تلفن , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان