در گزارش كارا پیام اعلام شد؛

موتورهای برقی پیك موتوری می شوند

موتورهای برقی پیك موتوری می شوند مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حمل و نقل پیشرفته با اشاره به مشکل ستاندن پلاک برای موتورهای برقی، اظهار داشت: مقرر است از موتورسیکلت های برقی برای نامه رسانی و پیک استفاده گردد.سید شهریار زینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت موتورسیکلت های برقی که در ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی در حال پیگیری است، اظهار داشت: تمام ماژول های موتورسیکلت های برقی توسط پژوهشگران کشور در شرکت های دانش بنیان تولید شده و آماده بکارگیری است.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری اشاره کرد: مشکل اصلی برای بکارگیری این موتورهای برقی این است که سازمان ملی استاندارد برای ستاندن پلاک همکاریهای لازم را با شرکت های دانش بنیان ندارد و روند ستاندن پلاک کُند است.
وی با اعلان اینکه این موتورها آماده تحویل و تجهیز هستند، افزود: بطور قطع برای بکارگیری عمومی، این موتورها باید از قیمت پایین تری برخوردار باشند که در این صورت دولت باید حمایت کند.
به گفته زینی مردم نیز می توانند از این موتورها استفاده کنند اما مقرر است از این موتورها در قالب ناوگانی برای پیک موتوری و نامه رسانی استفاده گردد.
وی با تاکید بر اینکه باتوجه به محدودیت های منابع فعلاً با رایزنی هایی که با شهرداری و یک الی دو ارگان داشتیم این وسیله نقلیه به پیک موتوری و نامه رسانی تخصیص می یابد، اضافه کرد: برخی از این موتورها مقرر است برای نامه رسانی اختصاص یابند.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری افزود: آمادگی داریم که قرارداد ۵ تا ۱۰ هزار موتورسیکلت برقی را منعقد نماییم تا ظرف ۶ ماه تولید انبوه موتور برقی صورت گیرد.
وی اشاره کرد: اما هم اکنون مشکل اصلی پلاک برای این موتورهای برقی سد راه تولید است.

1399/11/18
10:37:02
0.0 / 5
1080
تگهای خبر: استاندارد , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان