تلفن مشترکان بدهکار قطع می شود

تلفن مشترکان بدهکار قطع می شود کارا پیام: مدیرکل محافظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اعلام نمود: در صورتیکه مشترکان تلفن ثابت و همراه دائمی، صورتحساب یا هزینه های دوره ای خط خویش را در سررسید یا مهلت تعیین شده پرداخت نکنند، خط آنها تخلیه می شود.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، پیمان قره داغی با اشاره به اینکه خطوط تلفن ثابت و سیار صرف نظر از استفاده یا عدم استفاده مشترکین، مشمول هزینه های دوره ای ماهانه مانند حق اشتراک می شود، اضافه کرد: در صورت عدم پرداخت صورتحساب از جانب مشترک، اپراتور می تواند بعد از اجرای فرآیند پیشبینی شده در مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای تخلیه خطوط مشترکان بدهکار اقدام نماید.
وی در تشریح مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اظهار داشت: بر طبق این مصوبه، اپراتورهای تلفن ثابت و همراه می توانند در بازه های زمانی حداقل یک ماهه صورتحساب مشترکان را با تعیین مهلت پرداخت صادر کنند و بعد از آخر مهلت پرداخت تعیین شده، ابتدا خط مشترک بدهکار را به مدت حداقل دو هفته یک طرفه کند و اگر مشترک بعد از اطلاع رسانی مجدد اپراتور و ارسال اخطار کتبی و مهلت یکساله، بدهی خویش را پرداخت نکند، اپراتور می تواند خط تلفن مشترک را به طور کامل تخلیه و جمع آوری کرده و امتیاز آنرا از مشترک سلب کند.
مدیرکل محافظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری ضمن اشاره به این که امکان دارد بعضی از مشترکان قبض دریافت نکنند، خاطرنشان کرد: مشترکانی که به هر علتی صورتحساب تلفن خویش را دریافت نکردند باید با رفتن به پورتال اینترنتی و یا یکی از درگاه های پرداخت آن در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.
قره داغی اضافه کرد: مشترکینی که خط تلفن آنها کارکرد بالایی دارد، می توانند بر مبنای مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به صورت اختیاری وجهی را با عنوان تضمین پرداخت به اپراتور پرداخت کنند تا به علت کارکرد بالاتر از سقف تعیین شده، خطوط آنها مشمول قطع یا یک طرفه شدن نشود.
وی خاطرنشان کرد: مشترکان به منظور تسریع در پرداخت صورتحساب، بروزرسانی و پیگیری مغایرت احتمالی پرداخت ها، می توانند صورتحساب خطوط خویش را به صورت مستقیم از درگاه های اپراتور مربوط پرداخت کنند.
طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، جزئیات در ارتباط با شرایط سلب امتیاز خطوط تلفن ثابت و سیار را در اینجا می توانید مطالعه کنید.
منبع:

1401/05/10
09:47:08
5.0 / 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان