معاون آینده سازان بنیاد نخبگان خبر داد؛

تشکیل 36 هسته مسئله محور نخبگانی بر طبق نیاز کشور

تشکیل 36 هسته مسئله محور نخبگانی بر طبق نیاز کشور به گزارش کارا پیام، معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: در دوره هفتم طرح شهید احمدی روشن، 476 هسته نخبگانی تشکیل شده که 36 هسته آن تقاضا محور بوده است.


به گزارش کارا پیام به نقل از مهر، محمدصادق موحدیان معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان امروز در مراسم شروع به کار هفتمین دوره طرح شهید احمدی روشن که در دانشگاه تهران انجام شد اظهار داشت: با نظارت اساتید خبره و راهبران صنعتی فرصتی برای توانمند سازی پژوهشگران به وجود آمده که در قالب تیم هایی مسائل کشور حل شود. وی ادامه داد: اگر این فعالیت به حل مسائل کشور گره بخورد قدمهای مؤثری در رفع چالش های کشور برداشته خواهد شد.
موحدیان افزود: بدین جهت این طرح با ابتکار بنیاد ملی نخبگان از سال ۹۶ با همکاری نهادهای فناورانه آغاز شد. وی با اعلان اینکه امروز شاهد برگزاری هفتمین دوره آن هستیم اظهار داشت: این طرح به همراه رویدادهای حمایتی از مصادیق عینی برای ایجاد یک جریان مسئله محور در رفع چالش های کشور است که می تواند الگوی پیشرو و جدید مورد توجه دستگاهها باشد. بگفته معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان بدین جهت بنیاد تلاش می کند تا از تمام ظرفیت های خود برای پشتیبانی از ایده ها استفاده نماید. وی با تأکید بر این که این دوره با رویکرد جدیدی برگزار می گردد اظهار داشت: توسعه دایره نخبگانی و مطالعه نخبگان برای بکارگیری آنها در دستگاهها با هدف حکمرانی نخبگان از رویکرد های این دوره است. بر این اساس در این دوره بدنبال تعریف طرح هایی بودیم که نهادهای دیگر از آن بهره برداری کنند. وی ادامه داد: بر این اساس در این دوره ۴۷۶ طرح تقاضا محور مورد پذیرش قرار گرفته و از این تعداد ۳۶ هسته بر طبق ایده تقاضا محور بوده است. موحدیان با اشاره به سابقه برگزاری رویداد اظهار داشت: در دور اول این طرح ۶ هسته مسئله محور تشکیل شد و این تعداد در هفتمین دوره به ۴۷۶ هسته ارتقا یافته است. در کل از شروع اجرای این طرح ۱۲۳۵ هسته نخبگانی تشکیل شده است. وی اشاره کرد: طرح توسعه هسته های مسئله محور پژوهشی و فناورانه الگویی برای اجماع مؤثر اجتماع نخبگانی در حل مسائل کشور است.


منبع:

1401/11/18
10:33:06
5.0 / 5
220
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان