ساخت یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جدید توسط متا

ساخت یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جدید توسط متا کارا پیام: شرکت متا پلتفرمز، سرگرم بررسی ساخت یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی غیرمتمرکز برای اشتراک گذاری متن است که می تواند به رقیب مستقیم توییتر تبدیل گردد.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، سخنگوی شرکت متا پلتفرمز در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود: این شرکت درحال بررسی یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مستقل برای به اشتراک گذاری بروزرسانی های متنی است. بر این باوریم که فرصتی برای یک فضای جداگانه وجود دارد که در آن، تولیدکنندگان محتوا و چهره های عمومی می توانند بروزرسانی های بموقع در رابطه با علایق خویش را به اشتراک گذارند.

وب سایت خبری هندی "مانی کنترل"، اولین رسانه ای بود که به نقل از منابع آگاه، از ساخت این اپلیکیشن در متا اطلاع داده بود. بر اساس گزارش "مانی کنترل"، اپلیکیشن جدید متا از پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز "اکتیویتی پاب" (ActivityPub) پشتیبانی خواهد نمود که در شبکه اجتماعی ماستودون و اپلیکیشن های مشابه آن، استفاده شده است.

در حالی که توییتر و فیسبوک بوسیله ی یک شرکت کنترل می شوند، پلت فرم های غیرمتمرکز مانند ماستودون، در هزاران سرور کامپیوتر نصب شده و توسط مدیران داوطلبی که سیستم هایشان را در چارچوب یک فدراسیون، به هم پیوند داده اند، اداره می گردند.

بر اساس گزارش رویترز، بر اساس گزارش "مانی کنترل"، اپلیکیشن جدید متا، تحت برند اینستاگرام خواهد بود و به کاربران اجازه می دهد از راه نام کاربری اینستاگرام خود، وارد اپلیکیشن شوند.

منبع:

1401/12/20
12:32:59
5.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان