آخرین خبرها از اتصال پیامرسان ها به یکدیگر

آخرین خبرها از اتصال پیامرسان ها به یکدیگر کارا پیام: درحالی که طبق برخی اظهارنظرها، قرار بود پیامرسان های داخلی تا آخر سال 1401 به یکدیگر متصل شوند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بتازگی از تحقق این امر تا پایان فروردین ماه آگاهی داده است.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، پشتیبانی از پیامرسان های داخلی در سال ۱۴۰۱ بیش از پیش توسط دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات مورد توجه قرار گرفت، بااینکه این مسئله طی سالهای قبل هم مطرح شده بود. بدنبال رونمایی از بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال و ورود کاربران به پیامرسان های داخلی بحث تعدد سکوها عنوان شد.

کاربران پیامرسان های داخلی بر این باور هستند که پراکندگی در پیامرسان های داخلی، چند دستگی سردرگمی مخاطب را به همراه دارد، بدین سبب بهتر است همه با یک عنوان واحد ادغام شوند تا کیفیت خدمات بیشتر و از پراکندگی مخاطب هم جلوگیری شود، در همین راستا بحث اتصال پیامرسان های داخلی به یکدیگر عنوان شد.

اتصال داخلی میان پیامرسان ها (اینترکانکشن) یا MXP به مفهوم ایجاد امکان ارسال پیام از مبدا یک پیامرسان ایرانی به سایر سکوهای مشابه بومی است. درباره ی چگونگی عملکرد این سرویس گفته شده که این کار با دو روش کلی برای پیاده سازی ارتباط داخلی میان پیامرسان ها یا mxp وجود دارد. روش خودکار که در این شیوه سرور mxp بطور خودکار مطلوب ترین مقصد برای ارسال پیام را انتخاب می کند.
بیشتر بخوانید:
ارسال پیام بین پیامرسان های داخلی برای اولین بار

اما در روش دستی هم فرستنده پیام ابتدا از سکوهایی که گیرنده پیامش در آنها عضویت دارد، آگاه خواهد شد، سپس مسیر ارسال پیام را به مبل خود انتخاب خواهدنمود و گفت و گو در پیامرسان انتخابی فرستنده صورت خواهد گرفت. آنگونه که مسئولان مربوطه گفته اند فاز اول این طرح ارسال متن و فایل است و تکمیل کانال و گروه در فازهای بعدی قرار دارد. در حال حاضر سه پیامرسان داخلی دراین زمینه پیشتاز هستند و مقرر شده است پس از بروزرسانی جدید این توانایی با پیش فرض غیر فعال بر روی پیامرسان ها اضافه شود. به عبارتی این توانایی به اینگونه است که زمانی که نسخه جدید پیامرسان ها منتشر شود، در پیامرسان ها به طور غیرفعال وجود خواهد داشت.

بعد از فعال سازی، اگر مخاطبان کاربری در پیامرسان های دیگر هم آنرا فعال کرده باشند، با جست وجو، متوجه می شوند که می تواند با چه کسی ارتباط برقرار کند. به عبارت دیگر دو طرف باید اجازه کار را به پیامرسان های خود داده باشند تا این ارتباط شکل بگیرد. بطورمثال شخصی که از برنامه پیامرسان داخلی "بله" استفاده می نماید، می تواند بواسطه همان پیامرسان به کاربری که عضو پلت فرم فارسی دیگری همچون "ایتا" است، پیام ارسال نماید و یا کسی که در سکوی"ایتا" عضو است به کاربرانی که از سایر پیامرسان ها همچون سروش پلاس و آی گپ استفاده می نمایند، پیغام ارسال نماید.

به این صورت با اتصال متقابل پیامرسان ها کاربران می توانند پلت فرم های داخلی مورد علاقه خودرا نصب کرده و با ارسال پیام به سایر پیامرسان های داخلی دیگر ارتباط برقرار کنند و طبق گفته وزیر ارتباطات با نصب یک پیامرسان داخلی می توان با سایر پلتفرم های داخلی ارتباط برقرار کرد همین مسئله منجر به تقویت پیامرسان های داخلی خواهد شد. بااینکه گفته شده بود تست موفق اتصال آزمایشی دو پیامرسان داخلی انجام شده و با پیموده شدن مراحل عملیاتی آن تا پایان اسفند سال ۱۴۰۱ این اتفاق محقق می گردد، اما بتازگی عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات زمان جدید اتصال پیامرسان ها به یکدیگر را اعلام نمود و گفت ارتباط میان پیامرسان های داخلی تا پایان فروردین ایجاد خواهد شد.

منبع:

1402/01/20
11:19:16
5.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان