وزیر ارتباطات خبر داد

شروع تهیه برنامه ملی توسعه هوش مصنوعی

شروع تهیه برنامه ملی توسعه هوش مصنوعی کارا پیام: وزیر ارتباطات اعلام نمود برمبنای یکی از احکام مصوب کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات مکلف شده اند با همکاری سایر دستگاهها ظرف 6 ماه از زمان لازم الاجرا شدن قانون، برنامه‌ی ملّی توسعه ی هوش مصنوعی را تهیه و به تصویب شورای عالی فضای مجازی برسانند.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، با یکپارچه شدن فزاینده هوش مصنوعی با فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) که سهم مهمی در تجارت، جوامع و زندگی ما دارد، رگولاتورها با وظیفه پیچیده به حداقل رساندن تهدیدات و حداکثر کردن منافع مواجهند.

هوش مصنوعی بطور فوق العاده ای کاربردی است؛ هوش مصنوعی درحال تعبیه شدن در هر کجاست و مهم نیست که آیا شما در حرفه پزشکی مشغول هستید یا در تولید یا حتی در کشاورزی، شما با برنامه های کاربردی هوش مصنوعی سر و کار خواهید داشت.

بنابراین باتوجه به فراگیر شدن این فناوری در سرتاسر جهان همچون ایران از طرف مسئولان اعلام گردید که شورای عالی فضای مجازی به عنوان مرجع تصمیم گیری در این زمینه روی تدوین سند توسعه هوش مصنوعی کار می کند.

وزیر ارتباطات با بیان این خبر این مساله را هم اظهار داشت که در وزارت ارتباطات از یک سال و نیم قبل، مرکز توسعه هوش مصنوعی را در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی و یک نقشه راه ملی نیز برای توسعه هوش مصنوعی در کشور تدوین کرده اند و در اختیار مراکز سیاستگذار و تصمیم گیر قرار داده اند که برمبنای آن همه دستگاه های مکلف هستند ظرفیتهای خود جهت استفاده از هوش مصنوعی برای هوشمندسازی ارائه خدمات را احصاء کنند.

حال با گذشت حدود دو ماه از اعلام این خبر، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - بتازگی با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار کرده است: برمبنای یکی از احکام مصوب روز گذشته در کمسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، مرکز ملی فضای مجازی و ما مکلف شدیم که با همکاری سایر دستگاهها ظرف شش ماه از زمان لازم الاجرا شدن قانون، برنامه‌ی ملّی توسعه ی هوش مصنوعی را تهیه و به تصویب شورای عالی فضای مجازی برسانیم. ان شاءالله کار به زودی شروع خواهد شد.

منبع:

1402/05/17
08:39:51
5.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان