نفوذ هكرها به برنامه های پخش ویدیویی

نفوذ هكرها به برنامه های پخش ویدیویی كارا پیام: پژوهشگران و محققان امنیتی اخیرا از كشف صدمه پذیری جدیدی در نرم افزارهای پخش ویدیو نظیر VLC و MPlayer اطلاع داده اند.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، این روزها كه بازار صدمه پذیری و ضعف های كامپیوتری به شدت رونق گرفته و اطلاعات شخصی كاربران را تهدید می كند، پژوهشگران امنیتی با تحقیقات گسترده تلاش در كشف و پرده برداری از ضعف های امنیتی و صدمه پذیری های موجود در نرم افزارهای مختلف دارند تا شركت های توسعه دهنده و غول های تكنولوژی را از چنین مشكلات و تهدیداتی كه اطلاعات و حریم خصوصی كاربران را به مخاطره می اندازد، آگاه و آگاه سازند.

به تازگی گزارش ها و اخبار فراوانی در خصوص كشف صدمه پذیری ها و ضعف های امنیتی جدیدی در نرم افزارها، سخت افزارها، وب سایت ها و اپلیكیشن های متعددی به گوش می رسد كه همگی هشداردهنده افزایش بی سابقه نفوذ هكرها و سرقت اطلاعات كاربران در فضای مجازی می باشند چراكه استفاده از این حفره های امنیتی به مجرمان سایبری این امكان را می دهد تا بتوانند با دسترسی به حریم شخصی و اطلاعات كاربران آن ها را در معرض سوءاستفاده قرار دهند.

بر اساس گزارشی كه هكرنیوز منتشر نموده است، محققان فعال در حوزه امنیت سایبری اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه در بعضی از نرم افزارهای پخش ویدیو نظیر VLC و MPlayer یك ضعف امنیتی و صدمه پذیری وجود دارد كه به هكرها و مجرمان سایبری این امكان را می دهد تا به اطلاعات موردنیاز خود با استفاده از نفوذ به دستگاه های الكترونیكی و كامپیوتر های كاربران كه توسط این برنامه های كاربردی فیلم و ویدیوهای خویش را تماشا می كرده اند، دسترسی یابند.

نام و شناسه این حفره امنیتی به قول این محققان LIVE۵۵۵ Streaming Media library است كه توسط شركت های توسعه دهنده نرم افزارهایی همچون وی ال سی پلیر ( VLC Player) و ام پی پلیر (MPlayer) هم بكار برده شده است. ازاین رو كشف این صدمه پذیری می تواند برای تمامی كاربرانی كه از چنین برنامه هایی استفاده می نمایند، تهدیدآمیز به شمار رود.

ضعف های امنیتی موجود در نرم افزار و سخت افزارهای بكار رفته توسط شركت های تكنولوژی مختلف، به تازگی جنجال های بسیاری به پا كرده و به شدت مبحث امنیت اطلاعات كاربران را زیر سوال برده است.

اما تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از جانب این موسسه تحقیقاتی نشان داده است كه تعداد زیادی از شركت های بزرگ در جهان هنوز در توسعه برنامه های خود از كدهای امنیتی استفاده می نمایند كه خطر افشای اطلاعات مالی و خصوصی مشتریان و كاربران در تمامی نقاط جهان را به دنبال دارد وامكان دسترسی های گسترده ای را به هكرها و مجرمان سایبری می دهد.

به عبارتی دیگر، صدمه پذیری مذكور این اجازه را به هكرها می دهد تا تمامی اطلاعات مربوط به كاربر، حتی همه وب سایت ها و شبكه های اجتماعی را كه رویت كرده است را جاسوسی كرده و به سرقت ببرند و موجبات سوءاستفاده از آنها را فراهم بیاورند.
1397/07/30
13:06:23
5.0 / 5
4520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان