دبیر شورای فضای مجازی در گفتگو با مهر:

هویت در فضای مجازی معتبر می شود، توسعه كسب و كارهای نوپا

هویت در فضای مجازی معتبر می شود، توسعه كسب و كارهای نوپا كارا پیام: دبیر شورای عالی فضای مجازی از تدوین سند هویت معتبر در فضای مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: در صورتیكه این نظام در كشور حاكم شود كسب و كارهای نوپا توسعه می یابد.ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه نظام هویت معتبر در فضای مجازی در دستور كار شورای عالی فضای مجازی قرار دارد و در چند جلسه هم مورد بررسی قرار گرفته، اظهار داشت: هدف از ایجاد این نظام استقرار زیست بوم زیرساخت تعاملات آزادانه، سالم و پویا با رعایت حقوق فردی و اجتماعی در فضای مجازی است.
وی افزود: این مورد كه زمینه روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فناورانه را بین كاربران فضای مجازی فراهم می آورد سبب توسعه كسب و كارهای دیجیتال، رسانه ها و خدمات اداری دولتی خواهد شد.
فیروزآبادی با اشاره به اینكه در این سند سطوح تأمین اطلاعات هویت دیجیتالی را به تناسب نوع تعامل كاربر، صیانت از حریم شخصی افراد و حقوق عمومی جامعه دیده ایم افزود: در صورتیكه این سند تصویب شود میزان اطلاعاتی كه نیاز است یك كاربر به آن دسترسی داشته باشد بر مبنای اطلاعات مورد اعتماد عرضه خواهد شد.
وی اظهار داشت: بحث این است كه ما می خواهیم زمینه ای را فراهم نماییم كه در مناسبات و تعاملات اداری نیاز نباشد كه از مدارك تكراری استفاده نماییم و هم بخش دولتی و خصوصی تنها به اطلاعاتی كه نیاز دارند دسترسی داشته باشند.
فیروزآبادی با اشاره به اینكه دسترسی به این اطلاعات بر مبنای سطوح تعیین شده مورد اعتماد خواهد بود، اظهار داشت: در این صورت اگر ما بتوانیم این سند را به صورت شبكه ای در كل كشور حاكم نماییم كسب و كارها به شدت توسعه پیدا خواهند كرد.
وی نظام هویت معتبر را یكی از مجموعه های نظام حكمرانی فضای مجازی عنوان نمود و اضافه كرد: این مورد بعنوان نخستین دستوركار در دست بررسی و تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.
به گفته وی، تأمین ادله دیجیتال در ثبت و اعطای شناسه های فضای مجازی، رعایت امنیت اطلاعات هویت در این فضا، اعطای گواهی موثق، مرتبط بودن اطلاعات هویتی پایه فضای مجازی با فضای فیزیكی و هم تعامل پذیری همچون موضوعات مورد بحث در این سند در فضای مجازی خواهد بود.

1397/12/25
12:15:36
5.0 / 5
4685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان