سرقتی که مشترکان تلفن را به دردسر انداخته است

سرقتی که مشترکان تلفن را به دردسر انداخته است به گزارش کارا پیام، تجهیزات مخابراتی بسیار گران قیمت هستند و در برخی از موارد برای تأمین آن از بازار، منابع مالی بسیاری مورد نیاز است که به قول مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران، در تأمین آن با مشکل رو به رو هستیم و با عنایت به بحث تحریم ها، حل مشکل سرقت کابل های تلفن زمان بر شده است.محمدرضا بیدخام - مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران- در گفتگو با ایسنا در رابطه با سرقت کابل های تلفن اظهار نمود: شرکت مخابرات یک شبکه گسترده ارتباطی در تمام کشور است که اغلب خدمات، سرویس ها و کسب و کارها به این حوزه به صورت مستقیم و غیر مستقیم وابسته است.

وی اضافه کرد: خیلی از اپراتورهای ثابت و همراه، اغلب زیرساخت هایشان را از شرکت مخابرات ایران تأمین می کنند، اما متأسفانه طی چند سال گذشته سرقت و تخریب تجهیزات مخابراتی به یکی از اشکالات جدی برای مخابرات تبدیل گشته که سالیانه میلیاردها تومان خسارت های مادی و معنوی به این سازمان وارد می نماید و سبب نارضایتی مشتریان و همه ذی نفعان شرکت شده است.

بیدخام در ادامه سخنانش اظهار داشت: همانگونه که می دانید زیرساخت های ارتباطی تلفن ثابت و همراه برای اپراتورهای دیگر را هم ما تأمین می نماییم و اگر تخریبی صورت بگیرد، سبب صدمه رسیدن به همه اپراتورها و خسارت هایی برای همه آنها به دنبال خواهد داشت. ما برای حل این مشکل جلسات گوناگونی و کارگروه های مشترکی با نیروی انتظامی داشتیم تا بتوانیم این سرقت ها را به حداقل ممکن برسانیم که نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته است.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران همینطور بیان نمود: بحث ایمن سازی تجهیزات مخابراتی را از چند سال قبل آغاز کرده ایم و در دستور کار مخابرات قرار گرفت. متأسفانه سرقت ها از حاشیه شهرها به داخل شهرها وارد شده که در نتیجه ارتباطات مناطق شهری گرفتار مشکل شده و خسارت های زیادی را برای شرکت مخابرات به دنبال داشته است. امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده توسط دستگاههای نظارتی، شاهد کاهش این سرقت ها باشیم چونکه زمانی که شرکت مخابرات با تخریب و سرقت ها با مشکل رو به رو می شود، خیلی از کسب و کارها به صورت مستقیم و غیرمستقیم صدمه می بینند و مبتلا به اختلال می شوند.

وی در پاسخ به این سؤال چرا مدت زمان حل مشکل به وجود آمده بواسطه کابل های مخابراتی و وصل شدن ارتباط مشترکان که بعضا، از یک ماه تا ۶ ماه عنوان شده است، توضیح داد: تجهیزات مخابراتی بسیار گران قیمت است و در برخی از موارد در بازار برای تأمین آن منابع مالی بسیاری مورد نیاز است که در تأمین آن با مشکل رو به رو هستیم و با عنایت به بحث تحریم هم زمان بر شده است. حتی مکان هایی وجود دارد که نزدیک به ۱۷ بار سرقت کابل تلفن صورت گرفته است و تأمین تجهیزات، متریال و ملزومات منابع مالی خاص خویش را می خواهد.

منبع:

1401/12/27
09:03:41
5.0 / 5
173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان